FILOZOFIE

Vinice a vinařství jsou pro nás zálibou, která v sobě skrývá poctivou práci, produkci a péči vysoce kvalitních vín a pokoru k přírodě samé.

VINAŘSTVÍ

Rodinné vinařství Benešovský vyrábí vína pouze z vlastních vinic, které jsou vysázeny v obci Šardice ve slovácké vinařské podoblasti. 

 

Výroba vysoce kvalitních vín začíná právě ve vinici, proto klademe velký důraz již od samého začátku při zakládání vinic na vhodný výběr podnoží a klonů pro námi zvolené odrůdy révy vinné, tak aby byla zachována harmonie mezi odrůdou a půdou viniční tratě.

 

Ve vinicích máme vysázeno 90% plochy bílých odrůd - Hibernal, Chardonnay, Pálava, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Tramín, Veltlínské zelené a 10%  plochy odrůd červených - Cabernet Moravia a Rulandské modré.

 

NAŠE VINICE

Vinice jsou vysázeny ve vinařské obci Šardice. Nachází se v nadmořské výšce 220 – 235 m s jiho-jihozápadní orientací. Ve viniční trati Padělky se nachází černozem, do které vysazujeme červené odrůdy a hlinitopísčité půdy s obsahem sodnovápenatých živic, v kterých pěstujeme odrůdy bílé.

 

Právě geologicko-půdní podmínky jsou zárukou extraktivních, aromatických vín. Meziřadí vinic jsou osázeny bylinnou směsí a vinice jsou ošetřovány biologickou ochranou, která je vysoce šetrná k lidskému zdraví a životnímu prostředí, což přispívá ke stabilitě přírodních systémů ve vinici.

 

Spolu s ručně prováděnými zelenými prácemi a ručním sběrem, kterému vždy předchází pečlivé měření a senzorické hodnocení bobulí, jež pomáhá stanovit aromatickou a fenolickou zralost je pro nás základní předpoklad pro výrobu kvalitních odrůdových vín. Jestliže jsou bobule zdravé a kvalitně vyzrálé, nacházíme ve vínech odrůdové aroma, harmonii cukrů a kyselin, plnost, eleganci a krásnou dochutí.

© 2014 - 2017 by Benešovský

  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page