BÍLÁ VÍNA

Základní surovinou pro výrobu kvalitního vína jsou zdravé hrozny. Hrozny sbíráme ve vinici ručně a vzhledem k odrůdové skladbě začínáme s vinobraním v období začátku října až měsíce listopadu. Sběr provádíme do menší nerezové vany, takže hrozny jsou brzy zpracovány, odzrněny, tj. odděleny třapiny od bobulí. U bílých vín se rmut v krátké době listuje. Většinou necháváme rmut macerovat 2 hodin kvůli lepší extrakci aromatických látek, které jsou uloženy ve slupce bobulí.

Lisujeme v pneumatickém lisu, kde se oddělí mošt a vylisované slupky. Lisování probíhá šetrně pod nízkým tlakem. Po vylisování mošt odkalujeme, čímž připravíme čistý produkt pro úspěšnou fermentaci.  

K fermentaci používáme speciální selektované kmeny kvasinek, jež jsou pro danou odrůdu typické a jsou obsaženy v samotném hroznu, čímž zachováváme ve vínech jejich odrůdovost a typičnost. Samotná fermentace probíhá při řízené teplotě, podle odrůdy v rozmezí 17 – 20°C. Při těchto teplotách se ve víně uchová mnohem více přírodních aromatických látek, než kdyby se mošt nechal kvasit samovolně při vyšších teplotách.

Po ukončené fermentaci vína stočíme a podle odrůdy necháme ležet při pravidelném míchání 4 – 6 měsíců na jemných kalech. Ležením vína na jemných kalech zvyšujeme jeho plnost a strukturu. Dochází ke snížení tříslovitosti vína a prodloužení celkové dochuti a komplexnějším aroma.

.

Ryzlink rýnský 2018 bez cary a bez popisu
135 Kč

Víno zlatavé barvy bylo školeno na jemných kalech, ovocné aroma, víno velmi plné s chutí sušeného jádrového ovoce a meruňky se svěží kyselinkou.  

Kód: 1902
Rulandské šedé 2018 bez cary a bez popisu
155 Kč

Ležením na jemných kalech získalo víno ovocný charakter a plnost v ústech.

Kód: 1903
Hibernal trať Padělky
155 Kč

Víno zlatavé barvy bylo školeno na jemných kalech, ve vůni dominují květinové tóny, v chuti vyzrálý angrešt s bezinkou a grapefruit se svěží kyselinkou.    

Kód: 1904
Sauvignon 2018 bez cary a bez popisu
155 Kč

Vůně zelené broskve a svěžích květin, v chuti je víno krásně šťavnaté s jemným dotekem bylin a s dochutí angreštu.

Kód: 1905
Chardonnay 2018 bez cary a bez popisu
135 Kč

Víno zlatavé barvy bylo školeno na jemných kalech, v chuti ovocné tóny s citrusovým pozadí a svěží kyselinkou.  

Kód: 1906
Tramín 2018 bez cary a bez popisu
145 Kč

Kořenitý charakter vína, projevuje se jemná elegantní kořenitost podbarvená květinovými tóny, v chuti se snoubí liči a růže s citrusovými tóny a svěží hladkou kyselinkou.

Kód: 1907
Chardonnay barrique 2018 bez cary bez popisu
165 Kč

Víno bylo školeno 6 měsíců na jemných kalech, vanilkové aroma, v chuti tóny grapefruitu se svěží kyselinkou.  

Kód: 1908
Pálava 2018 bez cary a bez popisu
155 Kč

Limetkovou vůni podporuje aroma liči, plná chuť s citrusovými tóny, medovými hrozinky a mandarinky se svěží kyselinkou.  

Kód: 1909
Chardonnay barrique 2018 bez cary bez popisu
165 Kč

Víno zlatavé barvy bylo školeno 7 měsíců na jemných kalech, vanilkové aroma, v chuti tóny grapefruitu se svěží kyselinkou.  

Kód: 1917
9 položek celkem