BÍLÁ VÍNA

Základní surovinou pro výrobu kvalitního vína jsou zdravé hrozny. Hrozny sbíráme ve vinici ručně a vzhledem k odrůdové skladbě začínáme s vinobraním v období začátku října až měsíce listopadu. Sběr provádíme do menší nerezové vany, takže hrozny jsou brzy zpracovány, odzrněny, tj. odděleny třapiny od bobulí. U bílých vín se rmut v krátké době listuje. Většinou necháváme rmut macerovat 2 hodin kvůli lepší extrakci aromatických látek, které jsou uloženy ve slupce bobulí.

Lisujeme v pneumatickém lisu, kde se oddělí mošt a vylisované slupky. Lisování probíhá šetrně pod nízkým tlakem. Po vylisování mošt odkalujeme, čímž připravíme čistý produkt pro úspěšnou fermentaci.  

K fermentaci používáme speciální selektované kmeny kvasinek, jež jsou pro danou odrůdu typické a jsou obsaženy v samotném hroznu, čímž zachováváme ve vínech jejich odrůdovost a typičnost. Samotná fermentace probíhá při řízené teplotě, podle odrůdy v rozmezí 17 – 20°C. Při těchto teplotách se ve víně uchová mnohem více přírodních aromatických látek, než kdyby se mošt nechal kvasit samovolně při vyšších teplotách.

Po ukončené fermentaci vína stočíme a podle odrůdy necháme ležet při pravidelném míchání 4 – 6 měsíců na jemných kalech. Ležením vína na jemných kalech zvyšujeme jeho plnost a strukturu. Dochází ke snížení tříslovitosti vína a prodloužení celkové dochuti a komplexnějšího aroma.

.

Pálava 2018 bez cary a bez popisu
140 Kč

Ve vůni i chuti dominuje liči a růže, plná chuť s jemnou kyselinkou.  

Kód: 1808
Ryzlink rýnský 2018 bez cary a bez popisu
140 Kč

   

Kód: 2002
Veltlínské zelené 2018 bez cary a bez popisu
160 Kč

Víno zlatavé barvy zrálo v dubových sudech. Příjemné ovocné aroma, s chutí žlutého ovoce a kořenitým podtextem.  

Kód: 2201
Rulandské šedé 2018 bez cary a bez popisu
160 Kč

Zráním v dubových sudech získalo víno ovocný charakter a plnost v ústech.

Kód: 2203
Hibernal trať Padělky
160 Kč

Víno zlatavé barvy bylo školeno na jemných kalech, ve vůni dominují květinové tóny, v chuti vyzrálý angrešt s bezinkou a grapefruit se svěží kyselinkou.    

Kód: 2204
Chardonnay 2018 bez cary a bez popisu
170 Kč

Víno zlatavé barvy bylo školeno na jemných kalech, v chuti ovocné tóny s citrusovým pozadí a svěží kyselinkou.  

Kód: 2206
Pálava 2018 bez cary a bez popisu
170 Kč

   

Kód: 2209
Tramín 2018 bez cary a bez popisu
160 Kč

Kořenitý charakter vína, projevuje se jemná elegantní kořenitost podbarvená květinovými tóny, v chuti se snoubí liči a růže s hladkou kyselinkou.

Kód: 2211
Chardonnay 2018 bez cary a bez popisu
170 Kč

Víno zlatavé barvy z odrůd Chardonnay a Pinot Gris bylo školeno na jemných kalech v dubovém sudu, v chuti ovocné tóny s citrusovým pozadí a vanilkou.  

Kód: 2215
Ryzlink rýnský 2018 bez cary a bez popisu
150 Kč

Víno zlatavé barvy bylo školeno na jemných kalech, ovocné aroma, minerální víno s chutí sušeného jádrového ovoce a meruňky se svěží kyselinkou.  

Kód: 2224
10 položek celkem